Van Uçak Bileti 755 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Van Uçuşu
Van Uçuşu
Van Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
755 TL

Van Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Van kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Van kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Van Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Van 755 TL , İzmir Van 758 TL , Antalya Van 1,366 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Van 3,055 TL , Ankara Van 3,275 TL .

En ucuz Van uçak biletini sunan havayolu şirketi: THY

Van uçak bileti almak için en ucuz ay Haziran ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Temmuz ayı ise Van uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Van biletlerini seyahatinize en az 5 gün kala bulabilirsiniz.

Van uçuşu bulunan havayolu: Pegasus , THY , SunExpress , Wizz Air , RyanAir , Norwegian Air Shuttle , KLM , Lufthansa .

Van Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 11 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Van arasında olup 755 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 24 Ocak 2023 tarihinde İstanbul Van arasında 3,055.00 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Van şehrinde 1 havalimanı vardır: Ferit Melen Havalimanı Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 1 sa 15 dk sürmektedir.
Van şehrine uçmak için en ucuz ay Haziran ayıdır.
THY, Pegasus, SunExpress Van şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Van uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Van Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Van uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Van biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Van 755 TL
İzmir - Van 758 TL
Antalya - Van 1,366 TL
Ankara - Van 3,275 TL

Van Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan, bölgenin en kalabalık şehri olan Van'da unutulmaz bir tatil planlayacaksanız Rotaradar ailesi olarak size özel kampanyalarla birbirinden özel Van uçak bileti fırsatları hazırladık. En ucuz Van uçak bileti için hemen rotardar.com adresine girin ve fırsatları kaçırmayın.

Türkiye'nin nüfus bakımından en kalabalık 19. şehri olan Van, Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü’nü de sınırlarında bulundurmaktadır. Başta Çaldıran, Muradiye, Çatak, Gürpınar ve Erciş olmak üzere 13 ilçesi vardır. Türkiye'nin en güzel şehirlerinden olan Van, dünyada yaşanılan en eski kentler arasında yer alır.

Kuzeyinde Ağrı ve Bitlis, güneyinde Siirt ve Hakkari, doğusunda da İran ile komşudur. Türkiye'nin en büyük ve sodalı gölü olan Van Gölü sınırları içerisindedir. Erçek  ve Keşiş Gölü sınırları içerisindeki diğer göllerdir. Van ve Erciş olmak üzere iki adet önemli ovası vardır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü Van’a gitmeyi planlıyorsanız uygun fiyatlı Van uçak biletini rotaradar.com adresinden alarak, gezinizi yaz aylarına planlamanızı öneririz.  Yılın yaklaşık 120 günü havanın açık olduğu Van Türkiye'nin en fazla güneş alan illeri arasındadır.  Van'a Urartular döneminde Tuşba (Bol Güneşli) adının verilmesinin nedeni de budur.

Van'da Gezilecek Yerler

Dünya üzerinde yaşayan en eski kentlerden olan Van sadece doğal güzellikleri ile değil, tarihi güzellikleri ile de gezginlere unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Pek çok eski medeniyete ev sahipliği yapan Van'da her adımda geçmiş dönem kalıntılarını görmeniz mümkündür. Bunların yanı sıra bir gözü yeşil, bir gözü mavi meşhur Van kedisini görmeden sakın kentten ayrılmayın. Bizden size öneri Van gezisi planlıyorsanız bu güzel şehir için en az üç gününüzü ayırın.

Urartu Kralı l. Sanduri tarafından M.Ö. 9 yüzyılda yaptırılan Van Kalesi, Van'ın dünyadaki sembolü niteliğindedir. Şu anki şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki kale, Tuşba adı ile uzun zaman Urartu Devleti’ne başkentlik yapmıştır. Kalenin içinde, Menua ve ll. Sarduri kaya mezarları, Sardur Burcu, Analı Kız Açık Hava Tapınağı ve surlar yer almaktadır.  Ayrıca kalenin içinde Asur dilinde çivi yazılı tabletler de mevcuttur. Büyük ölçüde kısmı günümüze ulaşmayı başarmış olan Van Kalesi’ni ziyaret etmişken hemen yanında bulunan Van Evine uğrayarak kent kültürüne ait bilginizi de artırabilirsiniz.

Kaleler şehri Van'da görmeniz gereken bir diğer kale Hoşap Kalesi’dir. Gürpınar ilçesindeki kale şu anki şehir merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıktadır. 1643 yılında Mahmudi Süleyman tarafından yaptırılan kale büyük ölçüde korunarak günümüze ulaşmıştır. Kalenin içinde zindan, mescit, sarnıç ve köy evleri yer almaktadır. En önemli olan da Demir kapı kanatları halen korunmaktadır.

Gezmeniz gereken son önereceğimiz kale Çavuştepe Köyü’nde bulunan Çavuştepe Kalesi. Van'a yaklaşık 25 kilometre mesafedeki kale, MÖ 764 – 734 yılları arasında yaptırılmıştır. Yukarı ve aşağı kale olarak iki bölümlüdür. İçerisinde Urartu Baş Tanrısı Haldi'ye ait tapınak, İrmuşini Tapınağı, sarnıç ve saray binaları yer almaktadır. Ayrıca kale tarihe ışık tutan önemli buluntuları ve çivi yazılı tabletleri barındıran önemli bir tarihi mirastır.

Van Gölü’nü göreceksiniz tabii ki. Size Türkiye'nin en büyük yüzölçümlü gölünü ziyaret etmeden dönmek yakışmaz. Ayrıca dünyanın en büyük sodalı gölüdür Van Gölü. Halk arasında Van Denizi diye de adlandırılmaktadır. Sodalı ve tuzlu yapısı nedeniyle sadece tek çeşit balık yetişmektedir. Dünyaca ünlü İnci Kefali. Herhangi bir noktadan çıkışı olmayan Van Gölü farklı noktalardan Karasu, Güzelsu, Bendimahi, Zilan ve Yeniköprü Çayları başta olmak üzere pek çok akarsu ile beslenmektedir. 1990 yılında sit alanı ilan edilerek korumaya alınan Akdamar, Çarpanak, Adır ve Kuşadası adlı dört adası vardır. Yaklaşık 600 bin yıllık bir geçmişi olduğu düşünülen Van Gölü çevresindeki güzellikler kadar tarihi gelişimde sularının içine aldığı güzellikleri de saklamaktadır. Bunlardan en önemlisi 3 bin yıllık Urartulara ait kaledir. Gölün sodalı suları nedeniyle neredeyse hiç bozulmadan Van Gölü’nün derinliklerinde yatmaktadır. Van Gölü’nü zyaret ediyorsanız ve dalış sporunu da seviyorsanız burada sizi çok keyifli saatler bekliyor. Ayrıcagölün kıyısında yer alan 32 adet plaj size hizmet etmek için hazır bulunuyor. Üstelik bu plajların 14 tanesi mükemmel kategorisinde yer almakta.

Size son önerimiz Akdamar Adası olacak. Van'nın en önemli tarihi zenginliklerinden olan Akdamar Adası'nda bulunan Akdamar Kilisesi’ni mutlaka görmelisiniz. Vaspurakan Hanedanlığından Kral l. Gakik tarafından MS 915 yılında yaptırılan kilise Orta Çağ Ermeni Sanatının en güzel örneklerinden birisidir.

Yerimiz kısıtlı olmasa size daha uzun uzun Peri Bacaları’nı, Muradiye Şelalesi’ni, Şeytan Köprüsü’nü, Yedi Kiliseyi, Van Kedi Evini, Hüsrev Paşa Camii’ni ve Reçek Gölü’nü anlatacaktık. İyisi mi siz bir an önce Van ucuz uçak biletinizi rotaradar.com adresinden alın ve gezinizi planlayın.

Van Mutfağı

Farklı kültürlerin etkisinde kalmış Van Mutfağı, barındırdığı farklı lezzetlerle damağınızda nefis tatlar bırakacaktır. Hele hele ünlü Van Kahvaltısı. Tarihi İpek Yolu güzergahında yer alması kahvaltı kültürünün oluşmasında büyük rol oynamıştır. Van balı, süt kaymağı, yayık tereyağı, otlu peyniri, beyaz peyniri ve murtuğa ile kavut gibi birbirinden lezzetli ürünleriyle Van serpme kahvaltısı taş fırında pişen lavaş ekmeği ve semaverde çayla taçlandırılır.

Van Uçak Bileti Nereden Alınır?

Birbirinden güzel doğal ve tarihi güzelliklerin sizi beklediği bu kenti gezmek için kendinize mutlaka zaman ayırın. Bunun için yapmanız gereken tek şey rotaradar.com adresine girmek  ve en ucuz Van uçak biletini almak.