Samsun Uçak Bileti 692 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Samsun Uçuşu
Samsun Uçuşu
Samsun Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
692 TL

Samsun kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Samsun Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İzmir Samsun 692 TL , İstanbul Samsun 752 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Samsun 1,323 TL , Adana Samsun 3,651 TL .

En ucuz Samsun uçak biletini sunan havayolu şirketi: SunExpress

Samsun uçak bileti almak için en ucuz ay Mart ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Temmuz ayı ise Samsun uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Samsun biletlerini seyahatinize en az 3 gün kala bulabilirsiniz.

Samsun uçuşu bulunan havayolu: SunExpress , Pegasus , THY , Corendon Airlines , SunExpress Deutschland , RyanAir , Wizz Air , Eurowings .

Samsun Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 07 Aralık 2022 tarihinde İzmir Samsun arasında olup 692 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 16 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Samsun arasında 1,323.30 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Samsun şehrinde 1 havalimanı vardır: Samsun Çarşamba Havalimanı Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 1 sa 0 dk sürmektedir.
Samsun şehrine uçmak için en ucuz ay Mart ayıdır.
THY, Pegasus, SunExpress Samsun şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Samsun uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Samsun Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Samsun uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Samsun biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İzmir - Samsun 692 TL
İstanbul - Samsun 752 TL
Adana - Samsun 3,651 TL

Samsun Hakkında Genel Bilgiler

Orta Karadeniz’in güzel kenti, Türkiye'nin en kalabalık 16. şehri olan Samsun'da güzel günler sizi bekliyor. Rotaradar ucuz Samsun uçak bileti için size birbirinden güzel fırsatlar sunuyor. En ucuz Samsun uçak bileti için hemen şimdi rotaradar.com adresini ziyaret edin ve seyahatinizi planlayın.

Tarihin çok eski zamanlarından beri medeniyetlere ev sahipliği yapan Samsun'da yerleşen uygarlıkları bir solukta; Gaşkalar, Hititler, Frigler, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve son olarak da Türkler olarak sayabiliriz. Evliya Çelebi, Fransız Doğabilimci Tournefort ve İngiliz gezgin J. Macdonald Kinneir Samsun'un güzelliklerinden etkilenerek yazdıkları eserlerde sıkça Samsun'a yer vermiş ünlü isimlerdir.

Yunan mitolojisinde anlatılan efsanelere konu olan Amazon kadın savaşçıların şimdiki Terme Çayı (Thermodon) çivarında yaşadıkları söylenmektedir.

İklimi sahil kesimi ve iç kesimler olarak farklılık gösteren Samsun'da genel olarak kışlar ılık ve yağışlı yazlar ise kurak geçmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 14 derecedir. Bu da demektir ki Samsun'u gezmek için en uygun zaman size uygun olan zamandır.

Samsun'da Gezilecek Yerler

Tarihi ve kültürel yapısıyla, doğal güzellikleriyle, inci gibi sahiliyle binbir çeşit güzelliği barındıran Samsun'da o kadar çok gezilecek yer var ki bir öncelik sıralaması yapmaya ihtiyacınız olacak. Biz sizin için alfabetik olarak şöyle bir liste çıkardık; Akdağ Kayak Merkezi, Amazon Köyü, Amisos Tepesi, Bandırma Vapuru Müzesi, Gazi Müzesi, Kabaceviz Şelalesi, Samsun Atatürk Anıtı, Samsun Kalesi, Tekkeköy Mağaraları ve Yakakent.  

Atatürk'ün Samsun'a çıktığı noktaya yapılan heykel Samsun'un simgesi olmuştur. Atatürk parkının içinde yer alır. Anıtın dört tarafında Milli Mücadele dönemi ruhunu ve bölümlerini tasvir eden figürler yer alır. Heykelin en önemli özelliklerinden başlıcası, heykeli Samsun Halkının para toplayarak yaptırması ve Atatürk'e hediye etmesidir. Yaklaşık 9 metrelik boyuyla oldukça görkemli bir eserdir. Avustralyalı Heykeltraş Heinrich Krippel'e yaptırılmıştır.

Şehir merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Amisos Tepesi şehrin ilk yerleşim yeri olarak bilinir. Teleferikle çıkılan tepeden Samsun'u kuş bakışı görebilir, muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

Bandırma Vapuru Müzesi’nin yapımı üç yıl sürmüş, 2003 yılında halkın ziyaretine açılmıştır. Atatürk'ün Samsun’a geldiği Bandırma Vapuru’nu temsilen yapılan vapurun içine kuruludur.  Gemide Atatürk ve silah arkadaşlarının balmumu heykelleri yanında, denizciliğe ait objeler de sergilenmektedir. Bunların yanı sıra, Atatürk’e ait el yazısı ile yapılmış yazışmaları da inceleyebilirsiniz.

Tekkeköy Mağaraları Samsun merkeze 14 kilometre uzaklıktadır. Gerçekleştirilen kazılarda Tunç Çağı, Mezolitik Çağ ve Paleolitik Çağa ait buluntulara ulaşılmıştır. Bölgede bulunan eski Rum evleri de görülmeye değerdir. Tekkeköy Mağaraları binlerce yıllık yaşantıları göz önüne seren Türkiye'nin ilk imitasyon müzesidir.

Geçmiş dönemlerin savaşçı kadınlarının yaşadıkları yer olarak da geçen Amazon Köyü Gölyazı Beldesi’nde bulunuyor. Amazon kadınlarının yaşamlarından kesitlerin sunulduğu köy, kadınların yaşamları ile ilgili bilgi edinmemizi de sağlıyor. Haftanın her bir günü gezebileceğiniz köyde Amazonların balmumu heykellerinin yanı sıra iki adet Anadolu Aslanı heykeli de bulunuyor.

Merkeze 7 kilometre mesafede bulunan Akdağ Kayak Merkezi kış mevsiminde de turizmi ayakta tutan yerlerin başında gelmektedir. Zemin konusunda çok iyi olarak nitelendirilen 6 pisti bulunan  merkezde çok güzel yeme içme ve konaklama tesisleri de bulunmaktadır.

Önceleri otel olarak kullanılan Gazi Müzesi 1940 yılında halk ziyaretine açılmıştır. Bir önceki adı Mantika Palas'tır. Gazi Müzesi, Milli Mücadele ruhu ve özverisini en iyi hissedeceğiniz yerlerden biridir.  Balmumu heykeller, Atatürk ve arkadaşlarına ait fotoğraflar, belgeler müzede sergilenmektedir. Ama en önemlisi Onuncu Yıl Nutku’nun orjinalinin bu müzede sergilenmesidir.

1192 yılında Danişmendiler tarafından yaptırılan, deniz kenarında bulunan kale, kenti kuşatmalardan koruma amaçlı kullanılmıştır. Evliya Çelebi Seyahatnamesinde kalenin hamam, cami ve çarşısı olduğunu ancak yapının harap olarak göründüğünü yazmıştır. Kalede kazılar halen sürdürülmektedir. En son olarak 15. yüzyıla ait bir hamam ortaya çıkarılmıştır.

Kabaceviz Şelaleleri, fotoğrafçıların en önemli ziyaret noktalarındandır. 60 metre yüksekten dökülen şelalenin sularında traking de yapılmaktadır. Tırmanma için de çok uygun olduğu için dağcıların da ziyaret yerlerindendir.

Samsun Mutfağı

Karalahana Çorbası, Keşkek, Tirit, Hamsi Ekmeği, Mısır Ekmeği, Bafra Pidesi gibi yerel tatların yanında barbun, çinekop, mezgit, palamut gibi balıklar ve balık yemekleri de öne çıkmaktadır.

Samsun Uçak Bileti Nereden Alınır?

Gidip gördüğünüze gerçekten memnun kalacağınız, tekrar tekrar gitmek isteyeceğiniz ve anlattıklarımızdan çok daha fazlasını bulacağınız bir geziye hazırlayın kendinizi. İndirimli Samsun uçak biletinizi rotaradar.com adresinden alın ve hemen planınızı yapın.