Konya Uçak Bileti 927 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Konya Uçuşu
Konya Uçuşu
Konya Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
927 TL

RotaRadar’da Bulunan Konya Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun tek yön Konya uçak bileti fiyatlarını karşılaştır


Konya kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Konya Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: Erzurum Konya 52 TL , Afyon Konya 52 TL , Tokat Konya 52 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Konya 927 TL , İzmir Konya 1,083 TL .

En ucuz Konya uçak biletini sunan havayolu şirketi: Pegasus

Konya uçak bileti almak için en ucuz ay Mart ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Haziran ayı ise Konya uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Konya biletlerini seyahatinize en az 2 gün kala bulabilirsiniz.

Konya uçuşu bulunan havayolu: THY , Pegasus , SunExpress , Corendon Airlines , RyanAir , Wizz Air , SunExpress Deutschland , Tarom Romanian Air , Easyjet .

Konya Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 24 Aralık 2022 tarihinde Ordu-Giresun Konya arasında olup 52 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 05 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Konya arasında 926.61 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Konya şehrinde 1 havalimanı vardır: Konya Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 1 sa 5 dk sürmektedir.
Konya şehrine uçmak için en ucuz ay Mart ayıdır.
Pegasus, THY, Easyjet Konya şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Konya uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Konya Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Konya uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Konya biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Konya 927 TL
İzmir - Konya 1,083 TL

Konya Hakkında Genel Bilgiler

İç Anadolu'da yer alan Türkiye'nin en geniş yüzölçümüne sahip ili Konya'da güzel bir kültür gezisi için plan yapmaya başlayabilirsiniz. Rotaradar size özel kampanyalarla ucuz Konya uçak bileti almanızı sağlayacak. Siz planlarınızı yapmaya başlamadan rotaradar.com adresine gelin ve size özel fırsatlarla Konya uçak biletinizi hemen alın.

Başta Akşehir, Yunak, Selçuklu ve Meram olmak üzere toplam 31 ilçeye sahip olan Konya nüfus bakımından Türkiye'nin en kalabalık 7. şehridir. Tarihsel geçmişi çok eskilere dayanır. Türkiye'nin en eski yerleşim birimlerinden olan Konya'nın ilk yerleşiminin Prehistorik Çağlara dayandığı düşünülmektedir. Arkeolojik kazılarda Cilalı Taş Devri ve Eski Bronz Çağ'dan kalma kalıntılara rastlanmıştır.

Türkiye'nin Van Gölü’nden sonra ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü Konya sınırlarındadır. Beyşehir, Akşehir, Suğla, Ilgın Ereğli ve Meke Krater gölü Konya sınırlarında olan diğer göllerdir.

Konya gezinizi planlarken hava durumunu göz önünde tutmakta yarar var.  Karasal iklime sahip Konya'da kışlar oldukça soğuk ve karlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçer. Ortalama sıcaklık kış aylarında 1 derece iken, yazın 23 dereceleri bulmaktadır. Konya'yı gezmek için en uygun zaman sonbahar ve ilk bahar aylarıdır. 

Konya'da Gezilecek Yerler

Özellikle son yıllarda gurme ve kültür turlarının vazgeçilmez durakları arasında olan Konya hanlar, hamamlar, türbeler, kaplıcalar göller ve medreselerle bezelidir. Hem tarihi hem de mistik atmosferi ile sizi büyüleyecek olan Konya geziniz için en az üç gün ayırmanızı öneriyoruz.

Mevlana Türbesi ve Mevlana Müzesi Konya denilince akla gelen ilk yer olmaktadır. Türk ve İslam Kültüründe çok farklı ve önemli bir yere sahip  olan bu eser her yıl milyonlarca turisti Konya'ya çekmektedir.  Türbenin içinde Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin kabri yeralır. Yeşil kubbesi ile dikkatleri çeken müzede Mevlana Türbesi'nden başka değerli el yazmaları, dergah eşyaları Mevlana'ya ait giysiler bulunmaktadır. Müze haftanın her günü ücretsiz olarak ziyarete açıktır.

Karatay Medresesi Karatay ilçesinde bulunan Selçuklu döneminden kalan en önemli eserlerdendir. 1251 yılında tamamlanan medreseyi Emir Celaleddin Karatay yaptırmıştır. Yazı ve desenlerle süslü, Sille tarafından yapılmış olan medrese tek katlıdır ve zamanında hadis ve tefsir dersleri okutulmak için kullanılmaktaydı. 1955 yılında Çini Müzesi'ne dönüştürülen medrese, turkuaz, lacivert ve siyah çinileriyle ziyaretçilerini büyülemektedir.

Türkiye'nin ikinci en büyük gölü, dünyanın en tuzlu ikinci gölü olan Tuz Gölü Unesco tarafından Dünya Geçici Miras Listesi'ne alınmıştır. Türkiyenin tuz ihtiyacının %70'ini karşılayan önemli bir doğal kaynaktır. Pek çok kuş türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Gölde; 85 kuş, 4 ü endemik 129 böcek, 15 memeli ve 38 endemik bitki türü bulunmaktadır.

Konya'nın en yüksek tepesi olan Alaeddin Tepesi Selçuklu ilçesi sınırlarındadır. 20 metre yükseklikteki tepe İlk Çağ yerleşimlerinden kalma bir höyüktür. Günümüzde mesire alanı olarak kullanılan tepede Alaeddin Camii de bulunmaktadır. Anlatılanlara göre bir cami yaptırmak isteyen Alaeddin Keykubat'ın tek istediği bu caminin her yerden görülmesiymiş. Düzlükte kurulu olan Konya'da bulunan tek tepe olan bu tepeye camiyi yaptırmış, tepenin adı da buradan gelmiş.

Selçuklu Sultanı ll. İzzeddin Keykavuz zamanında, Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından inşa ettirilen İnce Minareli Medrese Selçuklu ilçesi sınırları içinde bulunur. Konya'da bulunan nadide eserlerdendir. Hadis ilmi öğretmek amacıyla inşa ettirilen medrese taş işçiliğinin en değerli örneklerindendir. En güzel yanı işlemeli kapılarıdır. 1264 yılında tamamlanan eser pek çok kez onarımlar geçirmiş, 1956 yılında Taş ve Ahşap Eserler Müzesi'ne dönüştürülmüştür. Selçuklular'ın sembolü olan çift başlı kartal ve melek figürlerinin en başarılı örnekleri bu müzede görülebilir.

Eski bir Rum köyü olan Sille 6000 yıllık geçmişi ile tarihi atmosferiyle sizi büyüleyecektir. Dünyanın en eski ve en büyük manastırı kabul edilen Ak Manastır burada bulunmaktadır. Konya'nın en eski ve en önemli kültür değerlerinin bulunduğu Sille Köyü'nü gezdikten sonra burada yüresel yemeklerden de tadabilirsiniz.

Konya ovasına hakim bir durumda konumlanmış olan Çatalhöyük Antik Kenti'ni, Konya'nın en güzel camilerinden olan 1867 yılında yapılan Aziziye Camii'ni, Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin en yakın dostu ve hocası olan Şems-i Tebrizi'nin Türbesi'ni, Konya'nın Kapadokya'sı kabul edilen, geçmişi MÖ 1. yüzyıla dayanan Kilistra Antik Kenti'ni, Konya'nın en güzel mesire yerlerinden olan Meram Bağları'nı da gezmeyi ihmal etmeyin.

Konya Mutfağı

Aklınıza birbirinden lezzetli yöresel yemekler geldi değil mi? Evet yanılmadınız. Oldukça zengin bir yemek kültürüne sahip Konya'da her zevke hitap edecek yemekler bulacaksınız.  Isterseniz düğünlerin ve özel davetlerin baş yemeği Bamya Çorbası ile başlayalım. Bunu elde açılan su böreği, Konya mutfağının baş tacı etli ekmeği, mevlana böreği, çebiç, arabaşı çorbası, fırın kebabı, tirit izleyebilir. Üzerine tatlı olarak da; sacarası, höşmerim, kaygana tatlısı yiyebilirsiniz. Bu güzel lezzetlerle Konya gastronomi duraklarının arasında yerini almıştır.

Konya Uçak Bileti Nereden Alınır?

İnanın Konya'da okuduklarınızdan çok daha fazlası sizi bekliyor. Bu güzelliklere biran önce ulaşmak için size özel kampanyalarla hazırlanan fırsatları değerlendirin ve en ucuz Konya uçak biletini rotaradar.com adresinden alın.