Kayseri Uçak Bileti 541 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Kayseri Uçuşu
Kayseri Uçuşu
Kayseri Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
541 TL

RotaRadar’da Bulunan Kayseri Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun tek yön Kayseri uçak bileti fiyatlarını karşılaştır


En Ucuz Kayseri Uçak Biletleri (Gidiş - Dönüş)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun gidiş dönüş Kayseri uçak bileti fiyatlarına göz at


Kayseri Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Kayseri kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Kayseri Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Kayseri 541 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İzmir Kayseri 3,032 TL .

En ucuz Kayseri uçak biletini sunan havayolu şirketi: THY

Kayseri uçak bileti almak için en ucuz ay Mart ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Eylül ayı ise Kayseri uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Kayseri biletlerini seyahatinize en az 1 gün kala bulabilirsiniz.

Kayseri uçuşu bulunan havayolu: Pegasus , THY , SunExpress , Corendon Airlines , Condor , Pobeda Airlines , SunExpress Deutschland , Wizz Air .

Kayseri Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 05 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Kayseri arasında olup 541 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 09 Aralık 2022 tarihinde İzmir Kayseri arasında 3,032.45 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Kayseri şehrinde 1 havalimanı vardır: Erkilet Havalimanı Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 1 sa 0 dk sürmektedir.
Kayseri şehrine uçmak için en ucuz ay Mart ayıdır.
Pegasus, THY, SunExpress Kayseri şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Kayseri uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Kayseri Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Kayseri uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Kayseri biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Kayseri 541 TL
İzmir - Kayseri 3,032 TL

Kayseri Hakkında Genel Bilgiler

Erciyes Dağı’nın eteklerine yaslanmış, İç Anadolu Bölgemizin üçüncü büyük ili Kayseri'de hem tarih, hem kültür hem de bir gurme gezisi planlamak ister misiniz? Size özel kampanyalarla en ucuz Kayseri uçak bileti rotaradar.com adresinde sizi bekliyor. Hemen şimdi Rotaradar sayfasını ziyaret edin ucuz Kayseri uçak bileti fırsatını yakalayın.

Türkiye'nin en kalabalık iller sıralamasında 14. sırada yer alan Kayseri, Melikgazi, Bünyan, Akkışla, Hacılar, Kocasinan başta olmak üzere 16 ilçeye sahiptir. Bölgenin ve Türkiye'nin en hızlı büyüyen illerindendir. Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Adana ve Kahramanmaraş'la komşudur. Kültür ve doğa turizmiyle öne çıkan Kayseri karasal iklime sahiptir. Bu nedenle kışları soğuk, yazları ise kurak ve sıcak geçer. Kış aylarında ortalama sıcaklık -1 derecelerde iken yazın 22 dereceyi bulmaktadır. Bu nedenle eğer güzelce gezmek niyetindeyseniz Kayseri'ye gelmek için ilkbahar aylarını tercih etmelisiniz. Ama kış sporlarından ve özellikle kayak ve snowboard yapmaktan hoşlanıyorsanız kışın gelmelisiniz.

Kayseri'de Gezilecek Yerler

Çok eski zamanlardan beri pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Kayseri dünyanın en eski şehirleri arasında yer alır. Mimar Sinan'ın memleketi Kayseri hanları, medreseleri, camiileri, kervansarayları ve müzeleri ile görülmeye değer şehirlerimizdendir.  En az üç günlük bir gezi planlamanızı ve bu kenti tanımanızı öneriyoruz.

Roma İmparatorluğu’ndan günümüze gelmeyi başarabilmiş Kayseri Kalesi şehrin görülmeye değer eserlerinden sadece birisidir. Dış surları büyük ölçüde yok olan kalenin iç surları ayakta kalabilmiştir. Şehrin dokusuna ayrı bir renk kalan kale binlerce yıllık tarihe de ışık tutmaktadır.

Selçuklu Döneminden kalma Döner Kümbet diğer önemli tarihi yapılardan birisidir. Alaeddin Keykubat'ın kızı Prenses Şah Cihan Hatun adına 1289 yılında yaptırılmıştır. Kümbetin üzerinde bulunan taş süslemeleri Türk Sanatının tüm ihtişamını yansıtmaktadır.

Mimar Sinan'ın kendi memleketine en büyük miraslarından biri olan Kurşunlu Camii şehrin en değerli eserlerindendir. Mimar Sinan memleketi Kayseri'ye 2 camii yaptırmıştır. Bunlardan sadece Kurşunlu Camii günümüze dek ayakta kalmıştır. Cami içindeki süslemeler ve kalem nakışları görülmeye değer güzelliktedir. Asıl adı Hacı Ahmed Paşa olan caminin kubbesi kurşundan yapıldığı için Kurşunlu Camii olarak tanınmaktadır. Klasik Osmanlı dönemi mimarisindeki cami tek kubbeli ve tek minarelidir.

Geçmişten günümüze Kayseri'nin tarihini saklayan Kayseri Arkeoloji Müzesi de şehrin gezilmesi gereken yerlerindendir. Frigya, Helenistik, Roma ve Bizans dönemi kalıntılarının sergilendiği geniş bir koleksiyona sahiptir.

Şehrin tarihi dokusuna değer katan eserlerden bir diğeri Hunat Hatun Külliyesi’dir. 1237 tarihinde Alaeddin Keykubat'ın karısı Mahperi Hunat Hatun tarafından yaptırılmıştır. Selçuklu motifleri ile süslü Külliye camii, medrese, türbe ve hamamdan oluşmuştur ve Anadolu Selçuklu Döneminin nadide eserlerinden birisidir.

Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, dünyanın ilk tıp merkezi  olarak da bilinen, 1205 tarihinde yapılan Gevher Nesibe Şifahanesi'ne yapılmıştır. Selçuklu Hükümdarı ll. Kılıçarslanın kızı Gevher Nesibe Sultan'ın veremden vefat etmesinin ardından kardeşi l. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından yaptırılan  şifahane Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerini taşımaktadır. Şifahaneyi gezerken özellikle müzikle tedavi odalarını da görmenizi öneriyoruz.

Kayseri'ye gitmişken tabii ki Atatürk Müzesi’ni de görmelisiniz. 19. yüzyıl geç Osmanlı Dönemi mimarisi ile yapılmış bir Türk evinde kuruludur. Ev Mustafa Kemal Paşa'nın Kayseri’ye geldiği zaman konakladığı evdir. Dışı kesme taşlarla yapılı evin iç kısmı tamamen ahşaptan inşa edilmiştir. Atatürk'ün Kayseri ziyaretleri sırasında çekilen fotoğrafların ve basılı yazılarının sergilendiği müzeye giriş ücretsizdir.

Daha anlatacak çok yer var, Soğanlı Harabeleri’ni, Erciyes Dağı’nı, Ali Dağı Yeraltı Şehri’ni, Kapuzbaşı Şelaleri’ni, Sultan Sazlığı Milli Parkı’nı ve Kültepe Ören yerini de gezmelisiniz.

Gerçekten de sizi doğal ve kültürel eserlerinin güzellikleri ile sarıp sarmalayan Kayseri'de gezecek pek çok yer sizi bekliyor.

Kayseri Mutfağı

Biz sadece mantı ve pastırma diyelim gerisini siz düşünün. Etli ve unlu yemeklerin ağırlıkta olduğu Kayseri Mutfağı birbirinden leziz yemeklerle konuklarına ziyafet sofraları vaadediyor. Günü birlik düzenlenen Gurme Turlarının sayısında görülen artış bu mutfağın haklı ününü vurgulamaktadır. Dillere destan pastırması ve sucuğu ile bir kaşığa 40 tane sığması ile ünlü mantısı mutlaka tatmanız gereken lezzetlerdir.

Kayseri Uçak Bileti Nereden Alınır?

Bu güzel Anadolu kenti sizi bekliyor. Tabii ki anlattıklarımızdan çok daha fazlasıyla. O halde size kalan tek şey rotaradar.com adresine girmek ve indirimli Kayseri uçak bileti almak.